دارچین درختی همیشه سبز است که با برگ های بیضی شکل، پوست ضخیم و میوه توت مشخص می شود. هنگام برداشت ادویه، پوست و برگها قسمتهای اولیه گیاه مورد استفاده هستند.[14] دارچین با رشد درخت به مدت دو سال و سپس بریدن آن، یعنی بریدن ساقه ها در سطح زمین کشت می شود.

قیمت هل اکبر قرمز سال بعد، حدود دوازده شاخه جدید از ریشه تشکیل می شود و جایگزین شاخه های بریده شده می شود. تعدادی از آفات مانند Colletotrichum gloeosporioides، گونه Diplodia و Phytophthora cinnamomi (شانکر راه راه) می توانند گیاهان در حال رشد را تحت تاثیر قرار دهند.[31]

ساقه ها باید بلافاصله پس از برداشت در حالی که پوست داخلی هنوز مرطوب است پردازش شوند. ساقه های بریده شده با تراشیدن پوسته بیرونی، سپس کوبیدن شاخه به طور مساوی با یک چکش برای شل شدن پوسته داخلی، که سپس در رول های بلند کشیده می شود، پردازش می شوند.

قیمت پودر دارچین 500گرمی فقط 0.5 میلی متر (0.02 اینچ) از پوسته داخلی استفاده می شود؛ [32][a] قسمت بیرونی و چوبی دور ریخته می شود و نوارهای دارچینی به طول یک متر باقی می ماند که در هنگام خشک شدن به شکل رول (“قطعات”) پیچیده می شوند. پوست فرآوری شده به شرطی که در محیطی با تهویه مناسب و نسبتا گرم باشد در عرض چهار تا شش ساعت کاملا خشک می شود. پس از خشک شدن، پوست به طول 5 تا 10 سانتی متر (2 تا 4 اینچ) برای فروش بریده می شود.

محیط خشک کردن کمتر از ایده آل، تکثیر آفات در پوست را تشویق می کند، که ممکن است نیاز به تصفیه با بخور با دی اکسید گوگرد داشته باشد. در سال 2011، اتحادیه اروپا استفاده از دی اکسید گوگرد را با غلظت حداکثر 150 میلی گرم بر کیلوگرم (0.0024 اونس بر کیلوگرم) برای درمان پوست درخت C. verum که در سریلانکا برداشت شده بود، تأیید کرد.[33]

گونه ها
تعدادی از گونه ها اغلب به عنوان دارچین فروخته می شوند:[34]

Cinnamomum cassia (کاسیا یا دارچین چینی، رایج ترین نوع تجاری در ایالات متحده آمریکا)
C. burmannii (Korintje، Padang cassia، یا دارچین اندونزیایی)
C. loureiroi (دارچین سایگون، کاسیا ویتنامی یا دارچین ویتنامی)
C. verum (دارچین سریلانکا، دارچین سیلان یا Cinnamomum zeylanicum)

 

 • منابع:
  1. Cinnamon
 • تبلیغات: 
  1. برنج طارم هاشمی فوق اعلا
  2. قیمت رومیزی ترمه مستطیلی
  3. قیمت برنج طارم محلی شمال
  4. قیمت چسب صنعتی ویشکا

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.